Priebeh dodávky Heluz

1. Výpočet spotreby tehly a príslušenstva v spolupráci s výpočtovým oddelením firmy Heluz

Na presné spracovanie výpočtu materiálu Heluz (tehly, preklady, stropné systémy a komíny) využite náš formulár, alebo zašlite výkresy na mail info@lacnestavanie.sk. Je potrebné zaslanie nasledovných dokumentov:

  • Pôdorysy jednotlivých podlaží - pre umiestnenie nosných a nenosných stien (dostatočne okótované stavebne otvory)
  • Rez objektom – jasná výška stropu
  • Pôdorys krovu – na výpočet stropu pre upresnenie zaťaženia
  • Pohľady
  • Spresnenie výberu tehlového materiálu

V prípade že ste výkresovú dokumentáciu už zaslali priamo výrobcovi, treba počkať a nám k vypracovaniu cenovej ponuky zaslať len zľavový kód. Tento kód Vám bol zaslaný firmou Heluz mailom, v ktorom Vám zaslali výpočet spotreby materiálu. Kód nájdete v predmete (názve) tohto emailu. Zľavový kód použijeme k nahratiu Vášho výpočtu do nášho systému a následne vieme priradiť Vašej stavbe zvýhodnenú (objektovú) zľavu.

zľavový kód

2. Vypracovanie cenovej ponuky

Následne Vám po výpočte spotreby materiálu výrobcom zašleme cenovú ponuku vrátane objektovej zľavy. Zároveň Vás o zaslaní cenovej ponuky informujeme prostredníctvom SMS.

cenová ponuka

príklad cenovej ponuky

 

3. Vystavanie zálohovej faktúry

Po odsúhlasení cenovej ponuky je zákazníkovi vystavená zálohová faktúra v plnej výške ceny tovaru. Pripočítaná je aj cena paliet.

zálohová faktúra

príklad zálohovej faktúry

Dodávku je potrebné pred vývozom uhradiť v plnej výške. V prípade, že zákazník požaduje odloženie vývozu v zmysle možnosti objektovej zľavy(napr.zimnom období ) postačuje úhrada vo výške 20%. Pred dodávkou je nutné uhradiť zvyšok ceny.

Po úhrade zálohovej faktúry je tovar dodaný v priebehu 2-4 pracovných dní – výrobca vystaví expedičný príkaz, kde je uvedená dopravná spoločnosť, ktorá daný tovar bude prepravovať. Táto spoločnosť kontaktuje zákazníka a informuje ho o termíne dodávky. Po dohovore sa dá termín dodávky upraviť. Expedičné príkazy pred dodávkou zasielam emailom aj zákazníkom.

expedičný príkazexpedičný príkaz

príklady expedičného príkazu

 

4. Dodávka tovaru

Po odsúhlasení termínu dodávky so zákazníkom je tovar dodaný zákazníkovi. Pri dodávke tovaru HELUZ na celý dom je doprava zdarma.
Vykládka hydraulickou rukou je za poplatok 120,- € s DPH za jeden kamión. V prípade, že zákazník nemá zaplatenú vykládku tovaru hydraulickou rukou, je povinný zabezpečiť zloženie tovaru z auta.
Taktiež je v záujme zákazníka skontrolovať počet a stav tovaru podľa dodacieho listu, ktorý podpíše pri prevzatí tovaru. Ak pri preberaní tovaru zákazník zistí, že tovar je dodaný poškodený alebo bolo dodané zlé množstvo tovaru, zaznačí toto do oboch vyhotovení dodacieho listu a dá ich podpísať dopravcovi. Zároveň je potrebné urobiť fotografiu poškodeného tovaru. Reklamovaný tovar bude dodatočne dodaný alebo bude urobená finančná kompenzácia formou dobropisu.

 

5. Vystavenie daňového dokladu

Do 15 dní od kompletnej dodávky tovaru zákazník obdrží daňový doklad - vyúčtovaciu faktúru. Vyúčtovacia faktúra je len daňový doklad vystavený po dodaní tovaru nakoľko zálohová faktúra nieje daňový doklad.

vyúčtovacia faktúra

príklad vyúčtovacej faktúry

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie